Роксолана Коновалова
практикующий провизор, фармацевт высшей категории, специальность - фармация, консультант ZDOROVI.UA
Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1
Описание препарата Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 создано на основе официальной инструкции к Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 и представлено на сайте ZDOROVI.UA только для ознакомительных целей. Не следует использовать описание как инструкцию к самолечению. Проконсультируйтесь с врачом перед покупкой Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 и помните, что самолечение может быть опасно для Вашего здоровья!
Роксолана Коновалова
практикующий провизор, фармацевт высшей категории, специальность - фармация, консультант ZDOROVI.UA
діюча речовина: cefuroxime;
1 флакон містить цефуроксиму натрію стерильного еквівалентно цефуроксиму безводному 750 мг;
розчинник: 1 ампула містить: вода для ін’єкцій 6 мл.
Лікування інфекцій, спричинених чутливими до цефуроксиму мікроорганізмами, або до лікування інфекцій до визначення збудника інфекційного захворювання.
Інфекції дихальних шляхів: гострі та хронічні бронхіти, інфіковані бронхоектази, бактеріальна пневмонія, абсцес легенів, післяопераційні інфекції органів грудної порожнини;
інфекції горла, носа: синусити, тонзиліти, фарингіти;
інфекції сечовивідних шляхів: гострий та хронічний пієлонефрит, цистит, асимптоматична бактеріурія;
інфекції м’яких тканин: целюліти, еризипелоїд, ранові інфекції;
інфекції кісток і суглобів: остеомієліти, септичні артрити;
акушерство та гінекологія: інфекційно-запальні захворювання тазових органів, гонорея, особливо у випадках, коли протипоказаний пеніцилін;
інші інфекції: включаючи септицемії та менінгіти.
Профілактика виникнення інфекційних ускладнень після операцій на грудній клітці та черевній порожнині, операцій на тазових органах, при васкулярних, серцево-судинних та ортопедичних операціях.
У більшості випадків монотерапія препаратом є ефективною. Але у разі необхідності препарат можна застосовувати у комбінації з аміноглікозидними антибіотиками або з метронідазолом (перорально, у супозиторіях або ін’єкційно).
У разі наявної або очікуваної змішаної аеробної та анаеробної інфекції (наприклад, перитоніту, аспіраційної пневмонії, абсцесу легенів, органів таза та мозку) та високої вірогідності такої інфекції (наприклад, при операціях на товстому кишечнику та у гінекологічній хірургії) прийнятним є застосування препарату у комбінації з метронідазолом.
При лікуванні пневмонії та загострення хронічного бронхіту препарат можна призначати перед пероральним застосуванням цефуроксиму аксетилу, коли це необхідно.
Підвищена чутливість до цефуроксиму або до інших компонентів препарату.
Підвищена чутливість до цефалоспоринових антибіотиків.
Наявність в анамнезі тяжкої гіперчутливості (наприклад, анафілактичні реакції) до інших бета-лактамних антибіотиків (пеніциліни, монобактами та карбапенеми).
Чутливість до препарату відрізняється у різних регіонах та може змінюватися з часом. У разі необхідності слід звернутися до місцевих даних щодо чутливості до антибіотика.
Ін’єкції препарату, призначені лише для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення.
Загальні рекомендації.
Дорослі
Для багатьох інфекцій достатньо 750 мг 3 рази на добу внутрішньом´язово або внутрішньовенно. При більш тяжких інфекціях дозу збільшують до 1,5 г 3 рази на добу внутрішньовенно. У разі необхідності частоту введення можна збільшити до 4 разів на добу (інтервал введення – 6 годин), загальна доза на добу збільшується до 3-6 г.
При необхідності деякі інфекції можна лікувати за такою схемою: 750 мг або 1,5 г 2 рази на добу (внутрішньовенно або внутрішньом’язово) з подальшим пероральним застосуванням препарату.
Діти (утому числі немовлята)
30-100 мг/кг на добу у вигляді 3-4 ін’єкцій.
Для більшості інфекцій оптимальною дозою є 60 мг/кг на добу.
Новонароджені
30-100 мг/кг на добу у вигляді 2-3 ін’єкцій. Необхідно враховувати, що період напіввиведення цефуроксиму у перші тижні життя може бути у 3-5 разів більшим, ніж у дорослих.
Послідовна терапія
Пневмонія: 1,5 г препарату 2-3 рази на добу (внутрішньом´язово або внутрішньовенно) протягом 48-72 годин, потім перорально у формі таблеток по 500 мг 2 рази на добу протягом 7-10 днів.
Загострення хронічного бронхіту: 750 мг препарату 2-3 рази на добу (внутрішньом´язово або внутрішньовенно) протягом 48-72 годин, потім перорально у таблетках по 500 мг 2 рази на добу протягом 7 днів.
Тривалість як парентеральної, так і пероральної терапії визначається тяжкістю інфекції та клінічним станом пацієнта.
Гонорея
1,5 г шляхом 1 ін’єкції або по 750 мг двома ін’єкціями внутрішньом’язово в обидві сідниці.
Менінгіт
Цефуроксим застосовується як засіб монотерапії бактеріального менінгіту, якщо він спричинений чутливими штамами.
Дорослі: 3 г внутрішньовенно кожні 8 годин.
Діти (утому числі немовлята):
200-240 мг/кг на добу внутрішньовенно, розподілені на 3 або 4 дози. Таке дозування може бути зменшеним до 100 мг/кг на добу внутрішньовенно після 3 днів застосування або при клінічному покращанні.
Новонароджені: початкова доза має становити 100 мг/кг на добу внутрішньовенно.
Можливе зменшення дози до 50 мг/кг на добу у разі клінічного покращання.
Профілактика
Звичайна доза – 1,5 г внутрішньовенно у стадії індукції анестезії при абдомінальних, тазових та ортопедичних операціях. Це може бути доповнено додатковим внутрішньом´язовим введенням 750 мг через 8 і 16 годин.
При операціях на серці, легенях, стравоході та судинах зазвичай доза становить 1,5 г внутрішньовенно, введена на стадії індукції анестезії, що потім доповнюється внутрішньом´язовим введенням 750 мг 3 рази на добу протягом наступних 24-48 годин.
При повній заміні суглоба 1,5 г порошку цефуроксиму змішуються з одним пакетом метилметакрилатного цементу-полімеру перед додаванням рідкого мономеру.
Порушення функції нирок
Цефуроксим виводиться нирками. Тому, як і при застосуванні інших подібних антибіотиків, пацієнтам із порушеною функцією нирок рекомендується зменшувати дозу препарату з метою компенсації більш повільної екскреції препарату. Немає необхідності зменшувати стандартну дозу (750 мг-1,5 г 3 рази на добу), поки рівень кліренсу креатиніну не буде більше 20 мл/хв. Дорослим із вираженим порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 10-20 мл/хв) рекомендується доза 750 мг 2 рази на добу, у більш тяжких випадках (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) – 750 мг 1 раз на добу.
При гемодіалізі слід вводити 750 мг внутрішньовенно або внутрішньом´язово наприкінці кожного сеансу діалізу. Додатково до парентерального введення цефуроксим можна додавати до перитонеальної діалізної рідини (зазвичай 250 мг на кожні 2 літри діалізної рідини). Для пацієнтів, які перебувають на програмному гемодіалізі або високопоточній гемофільтрації у відділеннях інтенсивної терапії, рекомендована доза становить 750 мг
2 рази на добу. Пацієнтам, які перебувають на низькопоточній гемофільтрації, необхідно дотримуватися схеми доз як для лікування при порушенні функції нирок.
Особливості введення препарату
Для внутрішньом’язового введення слід додати 3 мл води для ін’єкцій до 750 мг препарату. Обережно струсити до виникнення непрозорої суспензії.
Для внутрішньовенного введення розчинити 750 мг – у не менш ніж 6 мл води для ін’єкцій, 1,5 г – у 15 мл. Для інфузій, що тривають не довше 30 хвилин, 1,5 г цефуроксиму можна розчиняти у 50-100 мл води для ін’єкцій. Одержані розчини можна вводити безпосередньо у вену або у трубку крапельниці при інфузійній терапії.
Під час зберігання вже розведених розчинів можуть відбуватися зміни насиченості кольору.
Оскільки цефуроксим випускається також у формі для перорального прийому (Аксеф , таблетки) можна з парентеральної терапії препарату Аксеф послідовно перейти на пероральну терапію препаратом Аксеф , коли це є клінічно доцільним.
1,5 г лікарського засобу Аксеф , розчиненого у 15 мл води для ін’єкцій, можна використовувати разом з ін’єкцією метронідазолу (500 мг/100 мл), обидва препарати зберігають свою активність протягом 24 годин при температурі нижче 25 °С.
1,5 г лікарського засобу Аксеф сумісні з 1 г азлоциліну (в 15 мл розчинника) або з 5 г (в 50 мл розчинника) протягом 24 годин при температурі 4 °С та 6 годин при температурі до 25 °С.
Лікарський засіб Аксеф (5 мг/мл) можна зберігати протягом 24 годин при температурі
25 °С у 5 % або 10 % розчині ксилітолу для ін’єкцій.
Лікарський засіб Аксеф сумісний з розчинами, що містять до 1 % лідокаїну гідрохлориду.
Аксеф сумісний з більшістю загальновживаних розчинів для внутрішньовенних ін’єкцій. Він зберігає свої властивості протягом 24 годин при кімнатній температурі в таких розчинах: 0,9 % розчин хлориду натрію для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози для ін’єкцій; 0,18 % розчин хлориду натрію з 4 % розчином глюкози для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози з 0,9 % розчином хлориду натрію для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози з 0,45 % розчином хлориду натрію для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози з 0,225 % розчином хлориду натрію для ін’єкцій; 10 % розчин глюкози для ін’єкцій; 10 % розчин інвертованої глюкози у воді для ін’єкцій; розчин Рінгера; розчин Рінгера-лактату; М/6 розчин натрію лактату; розчин Хартмана.
Стабільність Аксеф в 0,9 % розчині хлориду натрію для ін’єкцій з 5 % розчином глюкози не змінюється при наявності гідрокортизону натрію фосфату.
Аксеф також сумісний протягом 24 годин при кімнатній температурі при розведенні у розчині для інфузій:
- з гепарином (10 або 50 одиниць/мл) у 0,9 % розчині хлориду натрію для ін’єкцій;
- з розчином хлориду калію (10 або 40 мекв/л) у 0,9 % розчині хлориду натрію для ін’єкцій.
Діти.
Застосовувати дітям з перших днів життя.
Ниже собраны популярные вопросы пользователей сервиса Zdorovi.UA про Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1, а также ответы на них.
Лікування інфекцій, спричинених чутливими до цефуроксиму мікроорганізмами, або до лікування інфекцій до визначення збудника інфекційного захворювання.
Інфекції дихальних шляхів: гострі та хронічні бронхіти, інфіковані бронхоектази, бактеріальна пневмонія, абсцес легенів, післяопераційні інфекції органів грудної порожнини;
інфекції горла, носа: синусити, тонзиліти, фарингіти;
інфекції сечовивідних шляхів: гострий та хронічний пієлонефрит, цистит, асимптоматична бактеріурія;
інфекції м’яких тканин: целюліти, еризипелоїд, ранові інфекції;
інфекції кісток і суглобів: остеомієліти, септичні артрити;
акушерство та гінекологія: інфекційно-запальні захворювання тазових органів, гонорея, особливо у випадках, коли протипоказаний пеніцилін;
інші інфекції: включаючи септицемії та менінгіти.
Профілактика виникнення інфекційних ускладнень після операцій на грудній клітці та черевній порожнині, операцій на тазових органах, при васкулярних, серцево-судинних та ортопедичних операціях.
У більшості випадків монотерапія препаратом є ефективною. Але у разі необхідності препарат можна застосовувати у комбінації з аміноглікозидними антибіотиками або з метронідазолом (перорально, у супозиторіях або ін’єкційно).
У разі наявної або очікуваної змішаної аеробної та анаеробної інфекції (наприклад, перитоніту, аспіраційної пневмонії, абсцесу легенів, органів таза та мозку) та високої вірогідності такої інфекції (наприклад, при операціях на товстому кишечнику та у гінекологічній хірургії) прийнятним є застосування препарату у комбінації з метронідазолом.
При лікуванні пневмонії та загострення хронічного бронхіту препарат можна призначати перед пероральним застосуванням цефуроксиму аксетилу, коли це необхідно.
діюча речовина: cefuroxime;
1 флакон містить цефуроксиму натрію стерильного еквівалентно цефуроксиму безводному 750 мг;
розчинник: 1 ампула містить: вода для ін’єкцій 6 мл.
Чутливість до препарату відрізняється у різних регіонах та може змінюватися з часом. У разі необхідності слід звернутися до місцевих даних щодо чутливості до антибіотика.
Ін’єкції препарату, призначені лише для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення.
Загальні рекомендації.
Дорослі
Для багатьох інфекцій достатньо 750 мг 3 рази на добу внутрішньом´язово або внутрішньовенно. При більш тяжких інфекціях дозу збільшують до 1,5 г 3 рази на добу внутрішньовенно. У разі необхідності частоту введення можна збільшити до 4 разів на добу (інтервал введення – 6 годин), загальна доза на добу збільшується до 3-6 г.
При необхідності деякі інфекції можна лікувати за такою схемою: 750 мг або 1,5 г 2 рази на добу (внутрішньовенно або внутрішньом’язово) з подальшим пероральним застосуванням препарату.
Діти (утому числі немовлята)
30-100 мг/кг на добу у вигляді 3-4 ін’єкцій.
Для більшості інфекцій оптимальною дозою є 60 мг/кг на добу.
Новонароджені
30-100 мг/кг на добу у вигляді 2-3 ін’єкцій. Необхідно враховувати, що період напіввиведення цефуроксиму у перші тижні життя може бути у 3-5 разів більшим, ніж у дорослих.
Послідовна терапія
Пневмонія: 1,5 г препарату 2-3 рази на добу (внутрішньом´язово або внутрішньовенно) протягом 48-72 годин, потім перорально у формі таблеток по 500 мг 2 рази на добу протягом 7-10 днів.
Загострення хронічного бронхіту: 750 мг препарату 2-3 рази на добу (внутрішньом´язово або внутрішньовенно) протягом 48-72 годин, потім перорально у таблетках по 500 мг 2 рази на добу протягом 7 днів.
Тривалість як парентеральної, так і пероральної терапії визначається тяжкістю інфекції та клінічним станом пацієнта.
Гонорея
1,5 г шляхом 1 ін’єкції або по 750 мг двома ін’єкціями внутрішньом’язово в обидві сідниці.
Менінгіт
Цефуроксим застосовується як засіб монотерапії бактеріального менінгіту, якщо він спричинений чутливими штамами.
Дорослі: 3 г внутрішньовенно кожні 8 годин.
Діти (утому числі немовлята):
200-240 мг/кг на добу внутрішньовенно, розподілені на 3 або 4 дози. Таке дозування може бути зменшеним до 100 мг/кг на добу внутрішньовенно після 3 днів застосування або при клінічному покращанні.
Новонароджені: початкова доза має становити 100 мг/кг на добу внутрішньовенно.
Можливе зменшення дози до 50 мг/кг на добу у разі клінічного покращання.
Профілактика
Звичайна доза – 1,5 г внутрішньовенно у стадії індукції анестезії при абдомінальних, тазових та ортопедичних операціях. Це може бути доповнено додатковим внутрішньом´язовим введенням 750 мг через 8 і 16 годин.
При операціях на серці, легенях, стравоході та судинах зазвичай доза становить 1,5 г внутрішньовенно, введена на стадії індукції анестезії, що потім доповнюється внутрішньом´язовим введенням 750 мг 3 рази на добу протягом наступних 24-48 годин.
При повній заміні суглоба 1,5 г порошку цефуроксиму змішуються з одним пакетом метилметакрилатного цементу-полімеру перед додаванням рідкого мономеру.
Порушення функції нирок
Цефуроксим виводиться нирками. Тому, як і при застосуванні інших подібних антибіотиків, пацієнтам із порушеною функцією нирок рекомендується зменшувати дозу препарату з метою компенсації більш повільної екскреції препарату. Немає необхідності зменшувати стандартну дозу (750 мг-1,5 г 3 рази на добу), поки рівень кліренсу креатиніну не буде більше 20 мл/хв. Дорослим із вираженим порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 10-20 мл/хв) рекомендується доза 750 мг 2 рази на добу, у більш тяжких випадках (кліренс креатиніну менше 10 мл/хв) – 750 мг 1 раз на добу.
При гемодіалізі слід вводити 750 мг внутрішньовенно або внутрішньом´язово наприкінці кожного сеансу діалізу. Додатково до парентерального введення цефуроксим можна додавати до перитонеальної діалізної рідини (зазвичай 250 мг на кожні 2 літри діалізної рідини). Для пацієнтів, які перебувають на програмному гемодіалізі або високопоточній гемофільтрації у відділеннях інтенсивної терапії, рекомендована доза становить 750 мг
2 рази на добу. Пацієнтам, які перебувають на низькопоточній гемофільтрації, необхідно дотримуватися схеми доз як для лікування при порушенні функції нирок.
Особливості введення препарату
Для внутрішньом’язового введення слід додати 3 мл води для ін’єкцій до 750 мг препарату. Обережно струсити до виникнення непрозорої суспензії.
Для внутрішньовенного введення розчинити 750 мг – у не менш ніж 6 мл води для ін’єкцій, 1,5 г – у 15 мл. Для інфузій, що тривають не довше 30 хвилин, 1,5 г цефуроксиму можна розчиняти у 50-100 мл води для ін’єкцій. Одержані розчини можна вводити безпосередньо у вену або у трубку крапельниці при інфузійній терапії.
Під час зберігання вже розведених розчинів можуть відбуватися зміни насиченості кольору.
Оскільки цефуроксим випускається також у формі для перорального прийому (Аксеф , таблетки) можна з парентеральної терапії препарату Аксеф послідовно перейти на пероральну терапію препаратом Аксеф , коли це є клінічно доцільним.
1,5 г лікарського засобу Аксеф , розчиненого у 15 мл води для ін’єкцій, можна використовувати разом з ін’єкцією метронідазолу (500 мг/100 мл), обидва препарати зберігають свою активність протягом 24 годин при температурі нижче 25 °С.
1,5 г лікарського засобу Аксеф сумісні з 1 г азлоциліну (в 15 мл розчинника) або з 5 г (в 50 мл розчинника) протягом 24 годин при температурі 4 °С та 6 годин при температурі до 25 °С.
Лікарський засіб Аксеф (5 мг/мл) можна зберігати протягом 24 годин при температурі
25 °С у 5 % або 10 % розчині ксилітолу для ін’єкцій.
Лікарський засіб Аксеф сумісний з розчинами, що містять до 1 % лідокаїну гідрохлориду.
Аксеф сумісний з більшістю загальновживаних розчинів для внутрішньовенних ін’єкцій. Він зберігає свої властивості протягом 24 годин при кімнатній температурі в таких розчинах: 0,9 % розчин хлориду натрію для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози для ін’єкцій; 0,18 % розчин хлориду натрію з 4 % розчином глюкози для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози з 0,9 % розчином хлориду натрію для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози з 0,45 % розчином хлориду натрію для ін’єкцій; 5 % розчин глюкози з 0,225 % розчином хлориду натрію для ін’єкцій; 10 % розчин глюкози для ін’єкцій; 10 % розчин інвертованої глюкози у воді для ін’єкцій; розчин Рінгера; розчин Рінгера-лактату; М/6 розчин натрію лактату; розчин Хартмана.
Стабільність Аксеф в 0,9 % розчині хлориду натрію для ін’єкцій з 5 % розчином глюкози не змінюється при наявності гідрокортизону натрію фосфату.
Аксеф також сумісний протягом 24 годин при кімнатній температурі при розведенні у розчині для інфузій:
- з гепарином (10 або 50 одиниць/мл) у 0,9 % розчині хлориду натрію для ін’єкцій;
- з розчином хлориду калію (10 або 40 мекв/л) у 0,9 % розчині хлориду натрію для ін’єкцій.
Діти.
Застосовувати дітям з перших днів життя.
Важно! Обязательно получите консультацию лечащего врача перед тем, как купить Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1.
Найдите товар в каталоге
Введите в поиск Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 и кликните на препарат. Если вы уже в карточке товара и вам доступны характеристики - пропустите этот шаг.
Проверьте наличие и стоимость
Нажмите кнопку "Выбрать аптеку", установите город и проверьте наличие Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 в удобной для вас аптеке.
Бронируйте несколько препаратов
Если кроме Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 вам необходимо оформить бронь на другие препараты, используйте иконку "В список".
Выберите аптеку
Чтобы купить Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1, выберите аптеку на карте или в списке аптек, кликните на нее, и товар добавится в корзину.
Проверьте корзину
Проверьте, есть ли Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 и другие препараты в корзине, нажмите кнопку "Заказать" и укажите номер телефона.
Дождитесь подтверждения заказа
Дождитесь СМС сообщения с подтверждением бронирования препарата Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 и заберите его в аптеке.
Купить Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 в аптеках Украины можно сделав бронь через сервис zdorovi.ua. Забронировать Аксеф пор. для раствора для ин. 750 мг с раств. амп. 6 мл №1 можно в таких городах: Одесса , Кременчуг , Киев и в других населенных пунктах Украины.
Copyright © 2021-2024 Zdorovi.UA