Аліна Шевченко
практикуючий провізор, фармацевт вищої категорії, спеціальність - фармація, консультант ZDOROVI.UA
Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1
Опис препарату Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 створено на основі офіціальної інструкції до Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 та представлено на сайті ZDOROVI.UA тільки з метою ознайомлення. Не слід використовувати опис як інструкцію для самолікування. Проконсультуйтесь з лікарем перед покупкою Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 та памʼятайте, що самолікування може бути небезпечним для Вашого здоровʼя!
Аліна Шевченко
практикуючий провізор, фармацевт вищої категорії, спеціальність - фармація, консультант ZDOROVI.UA
діюча речовина: methotrexate;
1 мл розчину містить 10 мг метотрексату;
допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве», розчин для ін’єкцій 10 мг/мл застосовується для лікування дорослих, та дітей віком від 3 років.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве» у низьких (разова доза < 100 мг/м2 поверхні тіла [ППТ]) та середньо-високих дозах (разова доза 100‒1000 мг/м2[ППТ]) призначений для лікування таких онкологічних захворювань:
злоякісні трофобластичні пухлини (доброякісна гестаційна трофобластична хвороба, хоріокарцинома):
- як монохіміотерапія для жінок групи низького ризику;
- в комбінації з іншими цитостатичними засобами для жінок групи високого ризику;
рак молочної залози:
- в комбінації з іншими цитостатичними засобами для ад’ювантної терапії після резекції пухлини або мастектомії та для паліативного лікування на пізній стадії;
рак голови та шиї:
- для паліативної монотерапії на стадії метастазування або у разі рецидиву;
неходжкінська лімфома:
- для лікування неходжкінської лімфоми проміжного або високого ступеня злоякісності в комбінації з іншими цитостатичними засобами;
гострий лімфобластний лейкоз:
- в рамках комплексних протоколів терапії в комбінації з іншими цитостатичними засобами, для підтримуючої терапії в період становлення ремісії і для профілактики та терапії карциноматозного менінгіту.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве» у високих дозах (разова доза >1000 мг/м2ППТ) призначений для лікування таких онкологічних захворювань:
• неходжкінська лімфома, яка переважно локалізується в ділянці центральної нервової системи, до променевої терапії;
• гострий лімфобластний лейкоз;
• профілактика та терапія карциноматозного менінгіту.
Також Метотрексат «Ебеве», розчин для ін’єкцій 10 мг/мл показаний при наступних захворюваннях:
• Лікування ревматоїдного артриту.
• Лікування псоріазу, особливо поширеного псоріазу, поширеного пустульозного псоріазу, псоріатичного артриту або псоріатичних уражень нігтів.
· Гіперчутливість до метотрексату або до інших компонентів препарату.
· Тяжкі, гострі або хронічні інфекції (наприклад, туберкульоз або ВІЛ).
· Стоматит, виразки слизової оболонки ротової порожнини або травного тракту.
· Захворювання печінки внаслідок хронічного зловживання алкоголем або інші хронічні захворювання печінки (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).
· Печінкова недостатність (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).
· Порушення функції нирок (кліренс креатиніну < 50 мл/хв, див. розділ «Спосіб застосування та дози»).
· Наявні порушення з боку системи кровотворення (зокрема гіпоплазія кісткового мозку, лейкопенія, тромбоцитопенія або виражена анемія).
· Імунодефіцит.
· Зловживання алкоголем.
· Порушення з боку системи крові в анамнезі.
· Період вагітності, якщо немає життєво важливого показання, або годування груддю (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).
· Вакцинація живими вакцинами у період лікування метотрексатом.
Особливі заходи безпеки.
При маніпуляціях із препаратом необхідно дотримуватися правил поводження з цитотоксичними речовинами. Необхідно вживати заходів (користуватися захисними рукавичками та окулярами) для запобігання попаданню розчинів метотрексату на шкіру і слизові оболонки. Якщо препарат усе ж таки потрапив на шкіру або слизові оболонки, уражену ділянку слід негайно промити великою кількістю води. Для усунення тимчасового відчуття печіння можна користуватися пом’якшувальним кремом для рук. При наявності загрози абсорбції великої кількості метотрексату, незалежно від шляху абсорбції, необхідне лікування із застосуванням лейковорину. Вагітним медичним працівникам не можна працювати з препаратом.
Залишки препарату і всі інструменти та матеріали, які використовувалися для приготування розчину для інфузій і введення препарату, необхідно знищувати згідно з затвердженою процедурою утилізації відходів цитотоксичних речовин.
У разі амбулаторного застосування не слід виливати залишки препарату в каналізацію або викидати їх з іншими відходами.
Попередження
Дозу слід коригувати відповідно до площі поверхні тіла, якщо метотрексат застосовується для лікування пухлин. Після застосування неправильно розрахованих доз повідомлялось про випадки інтоксикації з летальним наслідком. Медичний персонал і пацієнти повинні бути повністю проінформовані про токсичні ефекти.
Доза метотрексату як частина поліхіміотерапії злоякісних пухлин або раку крові залежить від показання та визначається індивідуально після оцінки загального стану та показників крові. Дози, що використовуються в звичайному режимі лікування метотрексатом, в режимі лікування метотрексатом в низькій дозі (разова доза нижче 100 мг/м²) і високій дозі (разова доза понад 1000 мг/м²), залежать від відповідної схеми дозування.
Тому нижчезазначені дози слід розглядати лише як рекомендації. Поточні протоколи терапії будуть надані лікуючому терапевту на вимогу.
Стандартне лікування метотрексатом, кальціумфолінатний захист не потрібен:
15–20 мг/м2(в/в); двічі на тиждень; 30–50 мг/м2(в/в); один раз на тиждень; 15 мг/м2/добу (в/в, в/м); 5 днів. Курс повторити через 2–3 тижні.
Лікування метотрексатом в помірно високих дозах:
50–150 мг/м2(в/в ін’єкція); кальціумфолінатний захист не потрібен. Курс повторити через 2–3 тижні.
240 мг/м2(в/в інфузія протягом 24 год); потрібен кальціумфолінатний захист. Курс повторити через 4–7 днів.
0,5–1,0 г/м2(в/в інфузія протягом 36–42 год); потрібен кальціумфолінатний захист. Курс повторити через 2–3 тижні.
Лікування метотрексатом у високих дозах – потрібен кальціумфолінатний захист:
1–12 г/м2(в/в, 1–6 год). Курс повторити через 1–3 тижні.
Системне (внутрішньовенне та внутрішньом’язове) застосування метотрексату
Лікування метотрексатом у низькій (разова доза менше 100 мг/м2ППТ) та помірно високій дозі (разова доза становить 100–1000 мг/м2ППТ).
Злоякісні трофобластичні пухлини (доброякісні гестаційні трофобластичні пухлини, хоріокарцинома)
Пацієнти групи низького ризику: як монотерапія в дозі 0,4 мг/кг маси тіла (МТ) внутрішньом’язово з 1-го по 5-й день з відновленням терапії після 7-денної перерви або в дозі 0,25–1 мг/кг МТ внутрішньом’язово у 1, 3, 5 та 7 дні з відновленням терапії після 7-денної перерви. Упродовж 24 годин після проведення такої терапії слід розпочати терапію із застосуванням кальцію фолінату.
Пацієнти групи високого ризику: 300 мг/м2ППТ внутрішньовенно у складі комбінованої терапії.
Рак молочної залози: 40 мг/м2ППТ метотрексату внутрішньовенно у 1-й та 8-й дні в комбінації з циклофосфамідом та фторурацилом відповідно до схеми лікування ЦМФ (циклофосфамід, метотрексат, 5-фторурацил).
Рак голови та шиї: доза метотрексату по 40–60 мг/м2ППТ внутрішньовенно один раз на тиждень як монотерапія.
Неходжкінська лімфома: разові дози метотрексату по 120 мг/м2ППТ у складі комбінованої терапії.
Гострий лімфобластний лейкоз: для підтримки ремісії в рамках комплексних протоколів терапії: разова доза від 20 до 40 мг/м² ППТ метотрексату.
Лікування метотрексатом у високих дозах (разова доза становить понад 1000 мг/м2ППТ):
Неходжкінська лімфома, яка переважно локалізується в ділянці центральної нервової системи (ЦНС). Для лікування неходжкінської лімфоми, яка переважно локалізується в ділянці ЦНС, немає єдиної схеми терапії та дозування. У дослідженнях внутрішньовенне введення метотрексату в дозах щонайменше 1500–4000 мг/м2ППТ було ефективним у вигляді разової дози протягом декількох циклів як монотерапія або в комбінації з променевою терапією та/або введенням метотрексату інтратекально з іншими хіміотерапевтично активними лікарськими засобами.
Гострий лімфобластний лейкоз. Гострий лімфобластний лейкоз у дорослих: разові дози метотрексату по 1500 мг/м2ППТ у складі комбінованої терапії.
Гострий лімфобластний лейкоз у дітей та підлітків: звичайні разові дози знаходяться в діапазоні 1000–5000 мг/м2ППТ у складі комбінованої терапії.
Інтратекальне введення метотрексату
Інтратекальне введення метотрексату було ефективним для профілактики та лікування карциноматозного менінгіту або для лікування первинної церебральної лімфоми ЦНС.
При інтратекальному введенні метотрексат слід дозувати відповідно до віку, оскільки об’єм спинномозкової рідини (СМР) більш тісно корелює із залежним від віку об’ємом мозку, ніж із площею поверхні тіла.
Діти віком ≤ 3 місяці: 3 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 4 –11 місяців: 6 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 1 рік: 8 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 2 роки: 10 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 3–8 років: 12 мг метотрексату інтратекально.
Пацієнти віком від 8 років: від 12 мг до макс. 15 мг метотрексату інтратекально.
Час, частота та тривалість інтратекальних ін’єкцій метотрексату визначаються лікуючим лікарем з урахуванням протоколів спеціальної терапії та кожної конкретної ситуації.
Попередження: препарати, що містять метотрексат, та/або розчинники, які містять консерванти, не слід застосовувати інтратекально або у високих дозах!
Лікування пацієнтів із порушеннями функцій нирок.
Пацієнтам з порушенням функції нирок метотрексат слід застосовувати з обережністю. Дозу слід коригувати таким чином:
Кліренс креатиніну (мл/хв) |
% від стандартної дози |
> 80 |
Повна доза |
80 |
75 |
60 |
63 |
50 |
56 |
< 50 |
протипоказано |
Дозування при аутоімунних захворюваннях
Важливе попередження щодо дозування ебетрексату (метотрексату):
Метотрексат для лікування ревматичних або шкірних захворювань застосовують лише 1 раз на тиждень. Помилка в дозуванні при застосуванні метотрексату може викликати серйозні побічні ефекти, включаючи летальний наслідок.
Метотрексат можуть призначати тільки лікарі, які мають досвід застосування хіміотерапевтичних лікарських засобів. Метотрексат вводять один раз на тиждень.
Рекомендується встановити конкретний день тижня як так званий «день ін'єкції».
Слід регулярно проходити огляд лікарем.
Дозування для хворих на ревматоїдний артрит
Для виявлення специфічних побічних ефектів за тиждень до початку терапії рекомендується парентеральне введення тест-дози.
Рекомендована початкова доза становить 7,5 мг метотрексату, що вводиться 1 раз на тиждень підшкірно, внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Залежно від індивідуального перебігу хвороби і стану пацієнта можна збільшувати дозу поступово на 2,5 мг на тиждень. Не слід перевищувати щотижневу дозу 25 мг. Дози більше 20 мг/тиждень можуть бути пов'язані зі значним збільшенням токсичності, пов’язаної з пригніченням кісткового мозку.
Відповідь на терапію можна очікувати приблизно через 4–8 тижнів.
Після досягнення бажаного результату лікування, дозу поступово зменшують до мінімальної можливої ефективної підтримуючої дози.
Дозування для дітей та підлітків з ювенільним ідіопатичним артритом (ЮІА):
Рекомендована доза становить 10–15 мг/м2площі поверхні тіла на тиждень.
У важких випадках, щотижнева доза може бути вищою та становити до 20 мг/м² площі поверхні тіла на тиждень. При терапії такими високими дозами слід частіше проводити моніторинг стану пацієнта. Оскільки даних щодо внутрішньовенного застосування лікарського засобу дітям та підліткам недостатньо, цій групі пацієнтів рекомендується проводити підшкірні та внутрішньом'язові ін'єкції.
Пацієнтам з ЮІА слід завжди звертатися до лікаря-ревматолога, який спеціалізується на лікуванні дітей та підлітків.
Застосування дітям віком до 3 років не рекомендується, оскільки для цієї групи пацієнтів немає адекватних даних про ефективність та безпеку.
Дозування для хворих з важкими формами псоріазу та псоріатичного артриту
Рекомендується вводити тест-дозу 5–10 мг парентерально за тиждень до початку терапії та контролювати стан пацієнта для виявлення характерних побічних ефектів. Рекомендована початкова доза становить 7,5 мг метотрексату, яку вводять один раз на тиждень підшкірно, внутрішньом'язово або внутрішньовенно.
Дозу можна поступово збільшувати: зазвичай максимальна щотижнева доза – 25 мг метотрексату.
Дози, що перевищують 20 мг на тиждень, можуть призвести до значного збільшення токсичності, пов’язаної з пригніченням кісткового мозку.
Відповідь на терапію зазвичай можна очікувати приблизно через 2–6 тижнів.
Після досягнення бажаного результату лікування дозу поступово зменшують до мінімально можливої ефективної підтримуючої дози. Дозу за необхідності можна збільшувати, за умови що вона не перевищує максимальну рекомендовану дозу 25 мг на тиждень. У деяких виняткових випадках вища доза може бути клінічно виправдана, але не повинна перевищувати максимальну щотижневу дозу 30 мг метотрексату, інакше токсичність помітно зростає.
Лікування пацієнтів із порушеннями функцій печінки. Метотрексат «Ебеве» необхідно з обережністю, лише у разі крайньої необхідності, призначати пацієнтам зі значними порушеннями функцій печінки (наявними або в анамнезі, особливо спричиненими зловживанням алкоголем). Метотрексат не можна застосовувати при рівні білірубіну > 85,5 мкмоль/л.
Лікування пацієнтів літнього віку (віком понад 65 років). Оскільки з віком погіршується функція печінки та нирок, а також знижуються резерви фолатів, може бути доцільним зниження доз для пацієнтів літнього віку.
Пацієнти, у яких наявний третій простір рідини в організмі (плевральний випіт, асцити). Оскільки у пацієнтів з наявним третім простором рідини в організмі період напіввиведення може подовжуватися у 4 рази порівняно з нормальною тривалістю, може виникнути потреба у зменшенні дози, а іноді – у припиненні введення метотрексату.
Спосіб застосування
Для внутрішньовенного, внутрішньом’язового, внутрішньоартеріального, інтратекального та інтравентрикулярного застосування після розведення.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве», концентрат для розчину для інфузій, 100 мг/мл, слід перед застосуванням розвести стандартними інфузійними розчинами відповідно до режиму терапії та часу інфузії. Концентрат розводять розчином глюкози або фізіологічним розчином. Як правило, вводять препарат концентрацією 1‒ 2 %.
Такі розчини метотрексату залишаються стабільними при температурі 25 °C (кімнатній температурі) протягом 24 годин незалежно від того, зберігається він в захищеному від світла місці чи ні. При більш тривалому часі інфузії слід замінити флакон для інфузії.
Препарати, що містять метотрексат, та/або розчинники, які містять консерванти, не слід вводити інтратекально у високих дозах!
Обов’язковою умовою лікування цим препаратом є визначення рівня метотрексату у сироватці крові.
Лікування метотрексатом в дозах від 100 мг/м2ППТ, які застосовують як окремі дози, слід проводити з подальшим введенням кальцію фолінату як препарату невідкладної допомоги.
Дози понад 100 мг/м2 зазвичай вводять у вигляді внутрішньовенної інфузії. Частину дози можна вводити внутрішньовенно в якості початкової болюсної ін’єкції.
Загальна тривалість терапії визначається лікарем.
Діти.
У дітей та підлітків метотрексат слід застосовувати з особливою обережністю та згідно з відповідними протоколами терапії.
Нижче зібрані популярні питання користувачів сервісу Zdorovi.UA про Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1, а також відповіді на них.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве», розчин для ін’єкцій 10 мг/мл застосовується для лікування дорослих, та дітей віком від 3 років.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве» у низьких (разова доза < 100 мг/м2 поверхні тіла [ППТ]) та середньо-високих дозах (разова доза 100‒1000 мг/м2[ППТ]) призначений для лікування таких онкологічних захворювань:
злоякісні трофобластичні пухлини (доброякісна гестаційна трофобластична хвороба, хоріокарцинома):
- як монохіміотерапія для жінок групи низького ризику;
- в комбінації з іншими цитостатичними засобами для жінок групи високого ризику;
рак молочної залози:
- в комбінації з іншими цитостатичними засобами для ад’ювантної терапії після резекції пухлини або мастектомії та для паліативного лікування на пізній стадії;
рак голови та шиї:
- для паліативної монотерапії на стадії метастазування або у разі рецидиву;
неходжкінська лімфома:
- для лікування неходжкінської лімфоми проміжного або високого ступеня злоякісності в комбінації з іншими цитостатичними засобами;
гострий лімфобластний лейкоз:
- в рамках комплексних протоколів терапії в комбінації з іншими цитостатичними засобами, для підтримуючої терапії в період становлення ремісії і для профілактики та терапії карциноматозного менінгіту.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве» у високих дозах (разова доза >1000 мг/м2ППТ) призначений для лікування таких онкологічних захворювань:
• неходжкінська лімфома, яка переважно локалізується в ділянці центральної нервової системи, до променевої терапії;
• гострий лімфобластний лейкоз;
• профілактика та терапія карциноматозного менінгіту.
Також Метотрексат «Ебеве», розчин для ін’єкцій 10 мг/мл показаний при наступних захворюваннях:
• Лікування ревматоїдного артриту.
• Лікування псоріазу, особливо поширеного псоріазу, поширеного пустульозного псоріазу, псоріатичного артриту або псоріатичних уражень нігтів.
діюча речовина: methotrexate;
1 мл розчину містить 10 мг метотрексату;
допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.
Попередження
Дозу слід коригувати відповідно до площі поверхні тіла, якщо метотрексат застосовується для лікування пухлин. Після застосування неправильно розрахованих доз повідомлялось про випадки інтоксикації з летальним наслідком. Медичний персонал і пацієнти повинні бути повністю проінформовані про токсичні ефекти.
Доза метотрексату як частина поліхіміотерапії злоякісних пухлин або раку крові залежить від показання та визначається індивідуально після оцінки загального стану та показників крові. Дози, що використовуються в звичайному режимі лікування метотрексатом, в режимі лікування метотрексатом в низькій дозі (разова доза нижче 100 мг/м²) і високій дозі (разова доза понад 1000 мг/м²), залежать від відповідної схеми дозування.
Тому нижчезазначені дози слід розглядати лише як рекомендації. Поточні протоколи терапії будуть надані лікуючому терапевту на вимогу.
Стандартне лікування метотрексатом, кальціумфолінатний захист не потрібен:
15–20 мг/м2(в/в); двічі на тиждень; 30–50 мг/м2(в/в); один раз на тиждень; 15 мг/м2/добу (в/в, в/м); 5 днів. Курс повторити через 2–3 тижні.
Лікування метотрексатом в помірно високих дозах:
50–150 мг/м2(в/в ін’єкція); кальціумфолінатний захист не потрібен. Курс повторити через 2–3 тижні.
240 мг/м2(в/в інфузія протягом 24 год); потрібен кальціумфолінатний захист. Курс повторити через 4–7 днів.
0,5–1,0 г/м2(в/в інфузія протягом 36–42 год); потрібен кальціумфолінатний захист. Курс повторити через 2–3 тижні.
Лікування метотрексатом у високих дозах – потрібен кальціумфолінатний захист:
1–12 г/м2(в/в, 1–6 год). Курс повторити через 1–3 тижні.
Системне (внутрішньовенне та внутрішньом’язове) застосування метотрексату
Лікування метотрексатом у низькій (разова доза менше 100 мг/м2ППТ) та помірно високій дозі (разова доза становить 100–1000 мг/м2ППТ).
Злоякісні трофобластичні пухлини (доброякісні гестаційні трофобластичні пухлини, хоріокарцинома)
Пацієнти групи низького ризику: як монотерапія в дозі 0,4 мг/кг маси тіла (МТ) внутрішньом’язово з 1-го по 5-й день з відновленням терапії після 7-денної перерви або в дозі 0,25–1 мг/кг МТ внутрішньом’язово у 1, 3, 5 та 7 дні з відновленням терапії після 7-денної перерви. Упродовж 24 годин після проведення такої терапії слід розпочати терапію із застосуванням кальцію фолінату.
Пацієнти групи високого ризику: 300 мг/м2ППТ внутрішньовенно у складі комбінованої терапії.
Рак молочної залози: 40 мг/м2ППТ метотрексату внутрішньовенно у 1-й та 8-й дні в комбінації з циклофосфамідом та фторурацилом відповідно до схеми лікування ЦМФ (циклофосфамід, метотрексат, 5-фторурацил).
Рак голови та шиї: доза метотрексату по 40–60 мг/м2ППТ внутрішньовенно один раз на тиждень як монотерапія.
Неходжкінська лімфома: разові дози метотрексату по 120 мг/м2ППТ у складі комбінованої терапії.
Гострий лімфобластний лейкоз: для підтримки ремісії в рамках комплексних протоколів терапії: разова доза від 20 до 40 мг/м² ППТ метотрексату.
Лікування метотрексатом у високих дозах (разова доза становить понад 1000 мг/м2ППТ):
Неходжкінська лімфома, яка переважно локалізується в ділянці центральної нервової системи (ЦНС). Для лікування неходжкінської лімфоми, яка переважно локалізується в ділянці ЦНС, немає єдиної схеми терапії та дозування. У дослідженнях внутрішньовенне введення метотрексату в дозах щонайменше 1500–4000 мг/м2ППТ було ефективним у вигляді разової дози протягом декількох циклів як монотерапія або в комбінації з променевою терапією та/або введенням метотрексату інтратекально з іншими хіміотерапевтично активними лікарськими засобами.
Гострий лімфобластний лейкоз. Гострий лімфобластний лейкоз у дорослих: разові дози метотрексату по 1500 мг/м2ППТ у складі комбінованої терапії.
Гострий лімфобластний лейкоз у дітей та підлітків: звичайні разові дози знаходяться в діапазоні 1000–5000 мг/м2ППТ у складі комбінованої терапії.
Інтратекальне введення метотрексату
Інтратекальне введення метотрексату було ефективним для профілактики та лікування карциноматозного менінгіту або для лікування первинної церебральної лімфоми ЦНС.
При інтратекальному введенні метотрексат слід дозувати відповідно до віку, оскільки об’єм спинномозкової рідини (СМР) більш тісно корелює із залежним від віку об’ємом мозку, ніж із площею поверхні тіла.
Діти віком ≤ 3 місяці: 3 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 4 –11 місяців: 6 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 1 рік: 8 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 2 роки: 10 мг метотрексату інтратекально.
Діти віком 3–8 років: 12 мг метотрексату інтратекально.
Пацієнти віком від 8 років: від 12 мг до макс. 15 мг метотрексату інтратекально.
Час, частота та тривалість інтратекальних ін’єкцій метотрексату визначаються лікуючим лікарем з урахуванням протоколів спеціальної терапії та кожної конкретної ситуації.
Попередження: препарати, що містять метотрексат, та/або розчинники, які містять консерванти, не слід застосовувати інтратекально або у високих дозах!
Лікування пацієнтів із порушеннями функцій нирок.
Пацієнтам з порушенням функції нирок метотрексат слід застосовувати з обережністю. Дозу слід коригувати таким чином:
Кліренс креатиніну (мл/хв) |
% від стандартної дози |
> 80 |
Повна доза |
80 |
75 |
60 |
63 |
50 |
56 |
< 50 |
протипоказано |
Дозування при аутоімунних захворюваннях
Важливе попередження щодо дозування ебетрексату (метотрексату):
Метотрексат для лікування ревматичних або шкірних захворювань застосовують лише 1 раз на тиждень. Помилка в дозуванні при застосуванні метотрексату може викликати серйозні побічні ефекти, включаючи летальний наслідок.
Метотрексат можуть призначати тільки лікарі, які мають досвід застосування хіміотерапевтичних лікарських засобів. Метотрексат вводять один раз на тиждень.
Рекомендується встановити конкретний день тижня як так званий «день ін'єкції».
Слід регулярно проходити огляд лікарем.
Дозування для хворих на ревматоїдний артрит
Для виявлення специфічних побічних ефектів за тиждень до початку терапії рекомендується парентеральне введення тест-дози.
Рекомендована початкова доза становить 7,5 мг метотрексату, що вводиться 1 раз на тиждень підшкірно, внутрішньом'язово або внутрішньовенно. Залежно від індивідуального перебігу хвороби і стану пацієнта можна збільшувати дозу поступово на 2,5 мг на тиждень. Не слід перевищувати щотижневу дозу 25 мг. Дози більше 20 мг/тиждень можуть бути пов'язані зі значним збільшенням токсичності, пов’язаної з пригніченням кісткового мозку.
Відповідь на терапію можна очікувати приблизно через 4–8 тижнів.
Після досягнення бажаного результату лікування, дозу поступово зменшують до мінімальної можливої ефективної підтримуючої дози.
Дозування для дітей та підлітків з ювенільним ідіопатичним артритом (ЮІА):
Рекомендована доза становить 10–15 мг/м2площі поверхні тіла на тиждень.
У важких випадках, щотижнева доза може бути вищою та становити до 20 мг/м² площі поверхні тіла на тиждень. При терапії такими високими дозами слід частіше проводити моніторинг стану пацієнта. Оскільки даних щодо внутрішньовенного застосування лікарського засобу дітям та підліткам недостатньо, цій групі пацієнтів рекомендується проводити підшкірні та внутрішньом'язові ін'єкції.
Пацієнтам з ЮІА слід завжди звертатися до лікаря-ревматолога, який спеціалізується на лікуванні дітей та підлітків.
Застосування дітям віком до 3 років не рекомендується, оскільки для цієї групи пацієнтів немає адекватних даних про ефективність та безпеку.
Дозування для хворих з важкими формами псоріазу та псоріатичного артриту
Рекомендується вводити тест-дозу 5–10 мг парентерально за тиждень до початку терапії та контролювати стан пацієнта для виявлення характерних побічних ефектів. Рекомендована початкова доза становить 7,5 мг метотрексату, яку вводять один раз на тиждень підшкірно, внутрішньом'язово або внутрішньовенно.
Дозу можна поступово збільшувати: зазвичай максимальна щотижнева доза – 25 мг метотрексату.
Дози, що перевищують 20 мг на тиждень, можуть призвести до значного збільшення токсичності, пов’язаної з пригніченням кісткового мозку.
Відповідь на терапію зазвичай можна очікувати приблизно через 2–6 тижнів.
Після досягнення бажаного результату лікування дозу поступово зменшують до мінімально можливої ефективної підтримуючої дози. Дозу за необхідності можна збільшувати, за умови що вона не перевищує максимальну рекомендовану дозу 25 мг на тиждень. У деяких виняткових випадках вища доза може бути клінічно виправдана, але не повинна перевищувати максимальну щотижневу дозу 30 мг метотрексату, інакше токсичність помітно зростає.
Лікування пацієнтів із порушеннями функцій печінки. Метотрексат «Ебеве» необхідно з обережністю, лише у разі крайньої необхідності, призначати пацієнтам зі значними порушеннями функцій печінки (наявними або в анамнезі, особливо спричиненими зловживанням алкоголем). Метотрексат не можна застосовувати при рівні білірубіну > 85,5 мкмоль/л.
Лікування пацієнтів літнього віку (віком понад 65 років). Оскільки з віком погіршується функція печінки та нирок, а також знижуються резерви фолатів, може бути доцільним зниження доз для пацієнтів літнього віку.
Пацієнти, у яких наявний третій простір рідини в організмі (плевральний випіт, асцити). Оскільки у пацієнтів з наявним третім простором рідини в організмі період напіввиведення може подовжуватися у 4 рази порівняно з нормальною тривалістю, може виникнути потреба у зменшенні дози, а іноді – у припиненні введення метотрексату.
Спосіб застосування
Для внутрішньовенного, внутрішньом’язового, внутрішньоартеріального, інтратекального та інтравентрикулярного застосування після розведення.
Лікарський засіб Метотрексат «Ебеве», концентрат для розчину для інфузій, 100 мг/мл, слід перед застосуванням розвести стандартними інфузійними розчинами відповідно до режиму терапії та часу інфузії. Концентрат розводять розчином глюкози або фізіологічним розчином. Як правило, вводять препарат концентрацією 1‒ 2 %.
Такі розчини метотрексату залишаються стабільними при температурі 25 °C (кімнатній температурі) протягом 24 годин незалежно від того, зберігається він в захищеному від світла місці чи ні. При більш тривалому часі інфузії слід замінити флакон для інфузії.
Препарати, що містять метотрексат, та/або розчинники, які містять консерванти, не слід вводити інтратекально у високих дозах!
Обов’язковою умовою лікування цим препаратом є визначення рівня метотрексату у сироватці крові.
Лікування метотрексатом в дозах від 100 мг/м2ППТ, які застосовують як окремі дози, слід проводити з подальшим введенням кальцію фолінату як препарату невідкладної допомоги.
Дози понад 100 мг/м2 зазвичай вводять у вигляді внутрішньовенної інфузії. Частину дози можна вводити внутрішньовенно в якості початкової болюсної ін’єкції.
Загальна тривалість терапії визначається лікарем.
Діти.
У дітей та підлітків метотрексат слід застосовувати з особливою обережністю та згідно з відповідними протоколами терапії.
Важливо! Обовʼязково отримайте консультацію лікаря перед тим, як купити Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1.
Знайдіть товар у каталозі
Введіть у пошук Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 і клікніть на препарат. Якщо ви вже в картці товару і вам доступні характеристики - пропустіть цей крок.
Перевірте наявність і вартість
Натисніть кнопку "Вибрати аптеку", встановіть місто і перевірте наявність Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 у зручній для вас аптеці.
Бронюйте кілька препаратів
Якщо крім Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 вам необхідно оформити бронь на інші препарати, використовуйте іконку "У список".
Виберіть аптеку
Щоб купити Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1, виберіть аптеку на мапі або в списку аптек, клікніть на неї, і товар додасться в кошик.
Перевірте кошик
Перевірте, чи є Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 та інші препарати в кошику, натисніть кнопку "Замовити" і вкажіть номер телефону.
Дочекайтеся підтвердження замовлення
Дочекайтеся СМС повідомлення з підтвердженням бронювання препарату Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 і заберіть його в аптеці.
Купити Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 в аптеках України можна зробивши бронь через сервіс zdorovi.ua. Забронювати Метотрексат "Ебеве" розчин для ін. 10 мг/мл (10 мг) шприц 1 мл №1 можна в таких містах: та в інших населених пунктах України.
Copyright © 2021-2024 Zdorovi.UA