Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

ReturnНазад

Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

Ціни на Енап табл. 10 мг №20 (10х2)
49.85 - 69.77 грн.
target

знайдено в 611 аптеках

49.85 - 69.77 грн.
target

знайдено в 611 аптеках

Енап табл. 10 мг №20 (10х2): Характеристики

Средня ціна 62.81 грн.
Категорія Препарати від високого артеріального тиску
Країна Словенія
Виробник КРКА Д.Д.
Код ATHC09AA02
Діюча речовина Еналаприл
Фармгрупа Засоби, що діють на ренін-ангіотензивну систему. Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту.
Дозування 10 мг
Форма таблетки
Температура зберігання від 5°C до 25°C
Міжнародна назва Enalapril
Реєстрація UA/4323/01/02 від 04.02.2016
Рецепт за рецептом
Термін зберігання 3 роки

Особливості прийому Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

Дітиз 6-ти років
Вагітнізаборонено
Годуючізаборонено
Алергіяз обережністю
Діабетз обережністю
Водіїз обережністю, можливо запаморочення і підвищена втомлюваність
Увага!Увага!

Опис препарату Енап табл. 10 мг №20 (10х2) створено на основі офіціальної інструкції до Енап табл. 10 мг №20 (10х2) та представлено на сайті ZDOROVI.UA тільки з метою ознайомлення. Не слід використовувати опис як інструкцію для самолікування. Проконсультуйтесь з лікарем перед покупкою Енап табл. 10 мг №20 (10х2) та памʼятайте, що самолікування може бути небезпечним для Вашого здоровʼя!

Інструкція перевіренаІнструкція перевірена та затверджена фахівцем
Роксолана Коновалова

Роксолана Коновалова

практикуючий провізор, фармацевт вищої категорії, спеціальність - фармація, консультант ZDOROVI.UA

Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

Коротка інструкція із застосування для Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

print
share
composition

Склад

діюча речовина: еналаприлу малеат;

1 таблетка містить 2,5 мг або 5 мг, або 10 мг, або 20 мг еналаприлу малеату;

допоміжні речовини: таблетки по 2,5 мг і 5 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, гідроксипропілцелюлоза, тальк, магнію стеарат;

таблетки по 10 мг і 20 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172) – лише для таблеток по 20 мг.

testimony

Показання

· Лікування артеріальної гіпертензії.

· Лікування клінічно вираженої серцевої недостатності.

· Профілактика клінічно вираженої серцевої недостатності у пацієнтів із безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка (фракція викиду ≤ 35 %).

composition

Протипоказання

· Підвищена чутливість до еналаприлу або до будь-яких інших інгредієнтів препарату, або до інших інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ).

· Наявність в анамнезі ангіоневротичного набряку, пов’язаного з попереднім лікуванням інгібіторами АПФ.

· Спадковий або ідіопатичний ангіоневротичний набряк.

· Вагітні або жінки, які планують завагітніти (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

· Не слід застосовувати Енап із препаратами, що містять аліскірен, пацієнтам із цукровим діабетом або з порушеннями функції нирок (ШКФ < 60 мл/хв/1,73 м2).

Usage

Спосіб застосування

Вживання їжі не впливає на всмоктування таблеток Енап . Дозування потрібно добирати індивідуально відповідно до стану кожного пацієнта (див. розділ «Особливості застосування») та реакції артеріального тиску у відповідь.

Артеріальна гіпертензія

Доза препарату становить від початкової 2,5 мг до максимальної 20 мг 1 раз на добу залежно від ступеня артеріальної гіпертензії та стану пацієнта (див. нижче). При артеріальній гіпертензії легкого ступеня рекомендована початкова доза становить 5-10 мг.

У пацієнтів із дуже активованою ренін-ангіотензин-альдостероновою системою (наприклад із реноваскулярною гіпертензією, порушенням сольового та/або рідинного балансу, декомпенсацією серцевої функції або тяжкою артеріальною гіпертензією) можливе надмірне зниження артеріального тиску після прийому початкової дози. Таким пацієнтам рекомендується початкова доза 5 мг або нижче, а на початку лікування пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря.

Попередня терапія високими дозами діуретиків може призвести до дефіциту рідини та ризику виникнення артеріальної гіпотензії на початку терапії еналаприлом. Для таких пацієнтів рекомендується початкова доза 5 мг або нижче. При можливості терапію діуретиками слід припинити за 2-3 дні до початку лікування препаратом Енап . Для пацієнтів, які не можуть припинити прийом діуретиків перед початком терапії препаратом Енап , початкова доза становить 2,5 мг препарату у вигляді одноразової дози. Слід перевіряти функцію нирок та рівень калію в сироватці крові.

Звичайна підтримуюча доза – 20 мг 1 раз на добу. Максимальна підтримуюча доза становить 40 мг на добу одноразово або поділена на 2 прийоми.

Серцева недостатність/безсимптомна дисфункція лівого шлуночка

Для лікування клінічно вираженої серцевої недостатності еналаприл слід застосовувати разом з діуретиками та, у разі необхідності, з препаратами наперстянки або бета-блокаторами. Початкова доза препарату Енап для пацієнтів із клінічно вираженою серцевою недостатністю або безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка становить 2,5 мг, при цьому застосування препарату необхідно проводити під ретельним контролем лікаря для того, щоб встановити первинний вплив препарату на артеріальний тиск. У разі відсутності ефекту або після відповідної корекції симптоматичної гіпотензії, що виникла на початку лікування серцевої недостатності еналаприлом, дозу слід поступово підвищувати до звичайної підтримуючої дози 20 мг, яку приймати одноразово або розділяти на 2 прийоми залежно від того, що краще переносить пацієнт. Добір дози рекомендовано здійснювати впродовж 2-4 тижнів. Подібний терапевтичний режим ефективно зменшує показники летальності пацієнтів із клінічно вираженою серцевою недостатністю. Максимальна доза становить 40 мг на добу за 2 прийоми.

Таблиця 1.

Пропоноване титрування дози еналаприлу для пацієнтів із серцевою недостатністю/безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка

Тиждень

Доза, мг/добу

Тиждень 1

з 1 по 3 день: 2,5 мг/добу* за 1 прийом

з 4 по 7 день: 5 мг/добу за 2 прийоми

Тиждень 2

10 мг/добу за 1 або 2 прийоми

Тиждень 3 та 4

20 мг/добу за 1 або 2 прийоми

*З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із порушеннями функції нирок або тим, хто приймає діуретики (див. розділ «Особливості застосування»).

Як до, так і після початку лікування еналаприлом слід здійснювати ретельний контроль артеріального тиску і функції нирок (див. розділ «Особливості застосування»), оскільки повідомлялося про артеріальну гіпотензію та (рідше) подальшу ниркову недостатність. Пацієнтам, які приймають діуретики, у разі можливості слід зменшити дозу до початку лікування препаратом Енап . Розвиток артеріальної гіпотензії після початкової дози еналаприлу не означає, що артеріальна гіпотензія зберігатиметься при тривалому лікуванні та не свідчить про необхідність припинення прийому препарату. Слід також контролювати вміст калію у сироватці крові та функцію нирок.

Дозування при нирковій недостатності

У пацієнтів з нирковою недостатністю слід подовжити інтервали між прийомами еналаприлу та/або зменшити дози.

Таблиця 1.

Стан нирок

Кліренс креатиніну (CrCL), мл/хв

Початкова доза, мг/добу

Незначні порушення функції

30  CrCL < 80 мл/хв

5-10 мг

Помірні порушення функції

10 < CrCL £ 30 мл/хв

2,5 мг

Виражені порушення (зазвичай такі хворі знаходяться на гемодіалізі)

CrCL £ 10 мл/хв

2,5 мг у дні діалізу*

*Див. розділ «Особливості застосування (Пацієнти, які перебувають на гемодіалізі)».

Еналаприл видаляється шляхом гемодіалізу. Корекцію дозування у дні, коли гемодіаліз не проводиться, необхідно здійснювати залежно від рівня артеріального тиску.

Пацієнти літнього віку

Дозу слід коригувати залежно від функції нирок (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти з артеріальною гіпертензією віком від 6 років

Досвід клінічного застосування лікарського засобу Енап дітям з артеріальною гіпертензією обмежений (див. розділи «Фармакодинаміка», «Фармакокінетика», «Особливості застосування»).

Дітям, які можуть ковтати таблетки, дозу слід призначати індивідуально, відповідно до стану пацієнта, реакції артеріального тиску у відповідь на лікування та маси тіла пацієнта. Рекомендована початкова доза становить 2,5 мг 1 раз на добу для пацієнтів з масою тіла від 20 до 50 кг та 5 мг 1 раз на добу – для пацієнтів з масою тіла ≥ 50 кг. Дозування слід коригувати залежно від потреб до максимальної дози 20 мг/добу для пацієнтів з масою тіла від 20 до 50 кг та 40 мг/добу – для пацієнтів з масою тіла ≥ 50 кг (0,58 мг препарату/кг маси тіла) (див. розділи «Особливості застосування» та «Діти»).

Енап не рекомендований для новонароджених та дітей зі швидкістю клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2через відсутність даних.

Діти.

Застосовувати дітям віком від 6 років.

Енап не рекомендований новонародженим і дітям зі швидкістю клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2через відсутність даних.

Аналоги для Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

Показати ще

Купують з Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

Популярні питання

Нижче зібрані популярні питання користувачів сервісу Zdorovi.UA про Енап табл. 10 мг №20 (10х2), а також відповіді на них.

Яка ціна на Енап табл. 10 мг №20 (10х2)?

plus-icon

Ціни на Енап табл. 10 мг №20 (10х2) в Україні починаються від 49.85 до 69.773, препарат доступний в 611 аптеках.

Від чого допомагає Енап табл. 10 мг №20 (10х2)?

plus-icon

Показання препарату Енап табл. 10 мг №20 (10х2):

· Лікування артеріальної гіпертензії.

· Лікування клінічно вираженої серцевої недостатності.

· Профілактика клінічно вираженої серцевої недостатності у пацієнтів із безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка (фракція викиду ≤ 35 %).

Яке дозування препарату?

plus-icon

Дозування Енап табл. 10 мг №20 (10х2): 10 мг.

Де можна ознайомитись з інструкцією до Енап табл. 10 мг №20 (10х2)?

plus-icon

Інструкція Енап табл. 10 мг №20 (10х2) завжди міститься в упаковці препарату. Також ви можете знайти необхідну інформацію на цій сторінці в блоці "Інструкція до застосування".

Який склад Енап табл. 10 мг №20 (10х2)?

plus-icon

Зі складом Енап табл. 10 мг №20 (10х2) можна ознайомитись нижче.

діюча речовина: еналаприлу малеат;

1 таблетка містить 2,5 мг або 5 мг, або 10 мг, або 20 мг еналаприлу малеату;

допоміжні речовини: таблетки по 2,5 мг і 5 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, гідроксипропілцелюлоза, тальк, магнію стеарат;

таблетки по 10 мг і 20 мг: натрію гідрокарбонат, лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк, магнію стеарат, заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172) – лише для таблеток по 20 мг.

Як приймати Енап табл. 10 мг №20 (10х2)?

plus-icon

Вживання їжі не впливає на всмоктування таблеток Енап . Дозування потрібно добирати індивідуально відповідно до стану кожного пацієнта (див. розділ «Особливості застосування») та реакції артеріального тиску у відповідь.

Артеріальна гіпертензія

Доза препарату становить від початкової 2,5 мг до максимальної 20 мг 1 раз на добу залежно від ступеня артеріальної гіпертензії та стану пацієнта (див. нижче). При артеріальній гіпертензії легкого ступеня рекомендована початкова доза становить 5-10 мг.

У пацієнтів із дуже активованою ренін-ангіотензин-альдостероновою системою (наприклад із реноваскулярною гіпертензією, порушенням сольового та/або рідинного балансу, декомпенсацією серцевої функції або тяжкою артеріальною гіпертензією) можливе надмірне зниження артеріального тиску після прийому початкової дози. Таким пацієнтам рекомендується початкова доза 5 мг або нижче, а на початку лікування пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря.

Попередня терапія високими дозами діуретиків може призвести до дефіциту рідини та ризику виникнення артеріальної гіпотензії на початку терапії еналаприлом. Для таких пацієнтів рекомендується початкова доза 5 мг або нижче. При можливості терапію діуретиками слід припинити за 2-3 дні до початку лікування препаратом Енап . Для пацієнтів, які не можуть припинити прийом діуретиків перед початком терапії препаратом Енап , початкова доза становить 2,5 мг препарату у вигляді одноразової дози. Слід перевіряти функцію нирок та рівень калію в сироватці крові.

Звичайна підтримуюча доза – 20 мг 1 раз на добу. Максимальна підтримуюча доза становить 40 мг на добу одноразово або поділена на 2 прийоми.

Серцева недостатність/безсимптомна дисфункція лівого шлуночка

Для лікування клінічно вираженої серцевої недостатності еналаприл слід застосовувати разом з діуретиками та, у разі необхідності, з препаратами наперстянки або бета-блокаторами. Початкова доза препарату Енап для пацієнтів із клінічно вираженою серцевою недостатністю або безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка становить 2,5 мг, при цьому застосування препарату необхідно проводити під ретельним контролем лікаря для того, щоб встановити первинний вплив препарату на артеріальний тиск. У разі відсутності ефекту або після відповідної корекції симптоматичної гіпотензії, що виникла на початку лікування серцевої недостатності еналаприлом, дозу слід поступово підвищувати до звичайної підтримуючої дози 20 мг, яку приймати одноразово або розділяти на 2 прийоми залежно від того, що краще переносить пацієнт. Добір дози рекомендовано здійснювати впродовж 2-4 тижнів. Подібний терапевтичний режим ефективно зменшує показники летальності пацієнтів із клінічно вираженою серцевою недостатністю. Максимальна доза становить 40 мг на добу за 2 прийоми.

Таблиця 1.

Пропоноване титрування дози еналаприлу для пацієнтів із серцевою недостатністю/безсимптомною дисфункцією лівого шлуночка

Тиждень

Доза, мг/добу

Тиждень 1

з 1 по 3 день: 2,5 мг/добу* за 1 прийом

з 4 по 7 день: 5 мг/добу за 2 прийоми

Тиждень 2

10 мг/добу за 1 або 2 прийоми

Тиждень 3 та 4

20 мг/добу за 1 або 2 прийоми

*З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із порушеннями функції нирок або тим, хто приймає діуретики (див. розділ «Особливості застосування»).

Як до, так і після початку лікування еналаприлом слід здійснювати ретельний контроль артеріального тиску і функції нирок (див. розділ «Особливості застосування»), оскільки повідомлялося про артеріальну гіпотензію та (рідше) подальшу ниркову недостатність. Пацієнтам, які приймають діуретики, у разі можливості слід зменшити дозу до початку лікування препаратом Енап . Розвиток артеріальної гіпотензії після початкової дози еналаприлу не означає, що артеріальна гіпотензія зберігатиметься при тривалому лікуванні та не свідчить про необхідність припинення прийому препарату. Слід також контролювати вміст калію у сироватці крові та функцію нирок.

Дозування при нирковій недостатності

У пацієнтів з нирковою недостатністю слід подовжити інтервали між прийомами еналаприлу та/або зменшити дози.

Таблиця 1.

Стан нирок

Кліренс креатиніну (CrCL), мл/хв

Початкова доза, мг/добу

Незначні порушення функції

30  CrCL < 80 мл/хв

5-10 мг

Помірні порушення функції

10 < CrCL £ 30 мл/хв

2,5 мг

Виражені порушення (зазвичай такі хворі знаходяться на гемодіалізі)

CrCL £ 10 мл/хв

2,5 мг у дні діалізу*

*Див. розділ «Особливості застосування (Пацієнти, які перебувають на гемодіалізі)».

Еналаприл видаляється шляхом гемодіалізу. Корекцію дозування у дні, коли гемодіаліз не проводиться, необхідно здійснювати залежно від рівня артеріального тиску.

Пацієнти літнього віку

Дозу слід коригувати залежно від функції нирок (див. розділ «Особливості застосування»).

Діти з артеріальною гіпертензією віком від 6 років

Досвід клінічного застосування лікарського засобу Енап дітям з артеріальною гіпертензією обмежений (див. розділи «Фармакодинаміка», «Фармакокінетика», «Особливості застосування»).

Дітям, які можуть ковтати таблетки, дозу слід призначати індивідуально, відповідно до стану пацієнта, реакції артеріального тиску у відповідь на лікування та маси тіла пацієнта. Рекомендована початкова доза становить 2,5 мг 1 раз на добу для пацієнтів з масою тіла від 20 до 50 кг та 5 мг 1 раз на добу – для пацієнтів з масою тіла ≥ 50 кг. Дозування слід коригувати залежно від потреб до максимальної дози 20 мг/добу для пацієнтів з масою тіла від 20 до 50 кг та 40 мг/добу – для пацієнтів з масою тіла ≥ 50 кг (0,58 мг препарату/кг маси тіла) (див. розділи «Особливості застосування» та «Діти»).

Енап не рекомендований для новонароджених та дітей зі швидкістю клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2через відсутність даних.

Діти.

Застосовувати дітям віком від 6 років.

Енап не рекомендований новонародженим і дітям зі швидкістю клубочкової фільтрації < 30 мл/хв/1,73 м2через відсутність даних.

Чи можна приймати Енап табл. 10 мг №20 (10х2) при вагітності?

plus-icon

Згідно з інструкції до застосування Енап табл. 10 мг №20 (10х2), прийом під час вагітності: заборонено

Чи можна Енап табл. 10 мг №20 (10х2) дітям?

plus-icon

Показання для дітей: з 6-ти років. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед прийомом Енап табл. 10 мг №20 (10х2) вашою дитиною.

Чи потрібен рецепт, щоб купити Енап табл. 10 мг №20 (10х2) в аптеках України?

plus-icon

Енап табл. 10 мг №20 (10х2) відпускається за рецептом.

Важливо! Обовʼязково отримайте консультацію лікаря перед тим, як купити Енап табл. 10 мг №20 (10х2).

Процес купівлі Енап табл. 10 мг №20 (10х2)

Знайдіть товар у каталозі
Крок №1

Знайдіть товар у каталозі

Введіть у пошук Енап табл. 10 мг №20 (10х2) і клікніть на препарат. Якщо ви вже в картці товару і вам доступні характеристики - пропустіть цей крок.

Перевірте наявність і вартість
Крок №2

Перевірте наявність і вартість

Натисніть кнопку "Вибрати аптеку", встановіть місто і перевірте наявність Енап табл. 10 мг №20 (10х2) у зручній для вас аптеці.

Бронюйте кілька препаратів
Крок №3

Бронюйте кілька препаратів

Якщо крім Енап табл. 10 мг №20 (10х2) вам необхідно оформити бронь на інші препарати, використовуйте іконку "У список".

Виберіть аптеку
Крок №4

Виберіть аптеку

Щоб купити Енап табл. 10 мг №20 (10х2), виберіть аптеку на мапі або в списку аптек, клікніть на неї, і товар додасться в кошик.

Перевірте кошик
Крок №5

Перевірте кошик

Перевірте, чи є Енап табл. 10 мг №20 (10х2) та інші препарати в кошику, натисніть кнопку "Замовити" і вкажіть номер телефону.

Дочекайтеся підтвердження замовлення
Крок №6

Дочекайтеся підтвердження замовлення

Дочекайтеся СМС повідомлення з підтвердженням бронювання препарату Енап табл. 10 мг №20 (10х2) і заберіть його в аптеці.

Купити Енап табл. 10 мг №20 (10х2) в аптеках України можна зробивши бронь через сервіс zdorovi.ua. Забронювати Енап табл. 10 мг №20 (10х2) можна в таких містах: Херсон , Луцьк , Ковель , Нововолинськ , Рівне , Звягель , Житомир , Коростень , Вишневе , Біла Церква , Фастів , Бровари , Чернігів , Ніжин , Суми , Прилуки , Шостка , Конотоп , Ромни , Красноград , Лозова , Харків , Покровськ , Словʼянськ , Краматорськ , Запоріжжя , Стрий , Львів , Самбір , Івано-Франківськ , Калуш , Ужгород , Мукачево , Тернопіль , Чернівці , Одеса , Подільськ , Чорноморськ , Білгород-Дністровський , Ізмаїл , Миколаїв , Первомайськ , Южноукраїнськ , Вінниця , Могилів-Подільський , Камʼянець-Подільський , Хмельницький , Черкаси , Умань , Полтава , Золотоноша , Кременчук , Миргород , Нікополь , Горішні Плавні , Павлоград , Новомосковськ , Дніпро , Покров , Кривий Ріг , Камʼянське , Олександрія , Київ , Кропивницький , Сміла , Болград та в інших населених пунктах України.